Processed with VSCO with a5 preset

Huzursuzluğun Keşfi


Bir süredir bir şeylerden dolayı huzursuzum. Yerimde duramıyorum, hiçbir şey yapmak istemiyorum ya da yaptığım her şey boş geliyor. Neden? Kendime çok sordum bu sorunun cevabını ve sonunda tatmin olduğum bir cevap aldım.

Ertelemek…

Hayallerimi gerçekleştirme yolunda pek çok isteğimi ertelediğimi fark ettim. Yarının varlığından emin gibi, bugünün hiç sonu yok gibi.
Kitabım olsun, blog’um olsun, mükemmel bir vücudum olsun, şakır şakır konuştuğum bir yabancı dilim olsun… İmkansız olmadığına inancım sonsuz, potansiyelime de öyle. O zaman neden sürekli erteleme?

Fark ettim ki zamanımı yönetemiyorum. Beni beslemeyen şeylerle bazen fazla vakit kaybediyorum. Bazen önceliklerimi belirlemede sıkıntı yaşıyorum. Fark ettiğimdeyse hayatı kendime dar ediyorum, huzursuz oluyorum, çekilmez oluyorum, sıkılıyorum.

O zaman bir çözüm bulmalıyım derken, geçenlerde keşfettiğim “Zinciri Kırma!” yöntemini hatırladım. İncelemek isterseniz de tık tık!
Büyük hedeflerimi gerçekleştirme yönünde, günlük küçük hedefler belirleyip, zinciri kırmamaya karar verdim.

Şimdilik bunu uygulama fikri bile umut veriyor. Her gün 10 dakika kitabım için bir şeyler yazmakla başlıyorum şimdilik. Kendime aylık bir hedef de belirledim. Bakalım, nasıl olacak? Bence denemeye değer. Önceliklerinizi unuttuysanız ve hayaliniz çok uzak geliyorsa, yakınlaştırmak için iyi bir fırsat!

merve yavas

merve yavas

  • Twitter
  • Facebook
  • LinkedIn

Yorum Bırabilirsiniz