Processed with VSCO with a5 preset

Rutinimi Kırdım


Geçenlerde bir markanın yaptığı bir sosyal medya kampanyası ile dikkatimi çekti bu kavram; rutini kırmak. Araştırmalara göre her gün hep aynı yaptığımız şeylerde ufacık değişiklikler yapmak bile farkındalığımızı arttırıyormuş. Her zaman yaptığınız şeyleri, yeni bir yolla yapmak.

Mesela saçını, mesela işini, mesela yediklerini, içtiklerini, yollarını. Hep yediğin şeyi ama farklı bir şekilde. Saçını sağa değil de sola ayırmak, işe her gün gittiğin yolu değiştirmek ya da her zaman uyguladığın yöntemin dışına çıkarak iş bitirmek. Bu gibi örnekleri çoğaltmak, odaklanmamızı artırıyormuş ve bizi daha çok an’a getiriyormuş.

Bugün ben de rutinimi kırdım. Saçlarımı hep yandan ayırırken, ortadan ayırdım. Her zamanki kafede her zamanki kahvemi sipariş edip, üzerine kakao eklettim, farklı bir yol denedim. Sonra da kahvemi daha önce hiç içmediğim gibi, tadını iyice özümseyerek, iyice farkına vararak, kendimi iyice an’a taşıyarak içtim. Bir de bilgisayar yerine defter aldım yanıma. Biraz yazdım, biraz çizdim. Bugün biraz kendime çalıştım.

merve yavas

merve yavas

  • Twitter
  • Facebook
  • LinkedIn

Yorum Bırabilirsiniz