Tatil sonrası sendromu mu?


Yaz tatili resmi olarak bitip, okullar da açıldığına göre artık şehre dönebiliriz. Dinlendik, eğlendik, tamam; artık işlerin başına! Çalışmaya hazır hissetmeyenler, hatırlatalım; yalnız değilsiniz. Tatil sonrası sendromu diye bir gerçek var. Şımarıklık değil, uzmanlar da söylüyor. Ama kurtulmak için çareler de var.

Yeni tatil planı?
Yıllık izinlerini tükettiysen, hafta sonları var. Fotoğraf makineni alıp, şehrine yakın yerleri keşfe çıkabilir, ucuz uçak bileti kovalayarak, mini bir seyahat planı yapabilirsin. Şehirde kalıp, yeni açılan mekanları denemek, yeni lezzetler keşfetmek de bir diğer alternatif.

Arkadaşlar bugünler için var!
Yaz aylarında herkes bir yerlere dağıldı ama şimdi bir araya gelme zamanı. Şehre dönen arkadaşlarınla bir akşam yemeği organizasyonu planlayabilirsin. Buluşmalara ev sahipliği yapacak bir sürü hip mekan var!

Şehirdeki etkinlikleri kaçırma!
Herkes döndüğüne göre sıra geldi şehirdeki aktiviteleri değerlendirmeye. Sevgili İstanbullu, İstanbul Bienali, Kahve Festivali, Film Ekimi derken, her hafta kafana göre bir aktivite bulabilirsin. #denemenlazim’da bununla ilgili önerilerime göz atabilirsin.

Yeni alışkanlıklar edin.
Yeni bir alışkanlık edinmek için minimum 21 güne ihtiyacın olduğunu biliyor musun? Tatil bitişi ise yeni bir alışkanlık edinmek için en doğru zaman. Hazır, tatilde aldığın fazlalıklar da canını sıkmaya başlamışken, sağlıklı beslenme alışkanlığı edinebilirsin. Eğer her gün bir rutin belirlemekte sorlanıyorsan, 21 bileklikleri imdadına yetişebilir!

Sokağa çık!
Bu dönemi en az hasarla atlatmak istiyorsan, kendini eve kapatmaktan vazgeç. Çık, gez, dolaş, dene! Doğada vakit geçir mesela. Yazın bol bol aldığın D vitamininden sonbaharda mahrum kalma. Her gün yarım saat de olsa dışarıda yürüyüş yapabilirsin. Sahilde piknik, ormanda koşu, şehirde keşif… Hepsi seni bekliyor.

merve yavas

merve yavas

  • Twitter
  • Facebook
  • LinkedIn

Yorum Bırabilirsiniz