Yaklaşan 30’a ithafen…


30 yaşını doldurmama az kaldı. Bir aydan biraz daha fazla. Bundan, çok değil, 4 sene kadar önce 30 benim için büyük harflerle, dolu dolu, kocaman bir O T U Z’du. Bugün neyse ki böyle değil, olsa da yapacak bir şey yok. Ama o günle bugünün farkı aradan geçen zaman değil, bakış açısı.

Yaşlanmanın çirkinleşmek gibi görüldüğü bir dünyada yaşarken yaşlanmaktan korkmak gayet normal. Ama bugün aynaya baktığımda geçen her senenin beni daha da güzelleştirdiğini görüyorum.

Bakıyorum da, ruhum, düşüncelerim, bakış açım, her gün biraz daha güzelleşiyor. Ve güldükçe göz kenarlarımda belirginleşen çizgilerim, beni daha güzel kılıyor. Alnımda belirmeye başlayanlar da bugüne dek yaşadığım her bir tecrübeyi hatırlatıyor bana. Çizgilerim artıyor, saçımda tek tük beyazlar görünüyor.

Değişiyorum bedenen, ruhen ve zihnen. Ve değişmek çok güzel. Eğer değişen zamanda sen hep aynı kalmaya çabalıyorsan, bil ki o zaman yaşlanıyorsun.

Aldığım her yaş bir değişiklik daha katıyor. Düşüncelerim, hislerim, bakış açım ve bakışlarım değişiyor. Bugün aynaya baktığımda güçlü, farkında, farklı, güzel bir kadın görüyorum. Ve onunla iki 30 sene daha yaşarım.

merve yavas

merve yavas

  • Twitter
  • Facebook
  • LinkedIn

Yorum Bırabilirsiniz