Arkadaşlar iyidir…


Yanında birileri olmadığında eksik hisseden insanlardan değilim, hatta yalnızken daha tam hissediyorum. Ama biliyorum ki yalnız kalmak kadar arkadaşlar da iyidir. Tanıdıklarından hariç, gerçek arkadaşlar…

Hayatta birileri ile tanışıyorsun, aynı ortamlarda bulunuyorsun, çoğu zaman maruz kalıyorsun. Aile gibi, akraba gibi, iş, okul arkadaşı gibi. Bazılarını ise sen hayatına alıyorsun, kalbini açıyorsun. Sıkılınca, sıkışınca, gülünce, ağlayınca ya da sadece aramak isteyince arıyorsun.

Bazıları eskisi kadar nüfuslu olmuyor açtığın yerde. Belki yüzölçümünü daraltıyorsun. Bazıları da gittikçe alanını büyütüyor, seni besliyor.

Geçtiğimiz günlerde “bir arkadaşım” vasıtasıyla zenginliğe dair bir konuşmaya denk geldim. Konuşmacı seninle aynı emeli taşıyan arkadaşlarının seni zenginleştirdiğine dair bir şey söyledi. Eğer seninle aynı çerçeveden bakmadığı halde, seninle aynı emeli taşıyan insanların varsa zengindin.

Sayıca çok olmayıp, yüz ölçümüyle çok olan arkadaşlarıma baktım ve zenginliğime şükrettim. Baz değerlerim bir olan arkadaşlarıma…

Merve Yavas

Merve Yavas

Okuma yazmayı öğrendikten sonra aile büyüklerinin isimlerine özel yaptığım akrostişlerle başlayan yazarlık kariyerim, orta okul ve lise hayatı boyunca yazdığım yarı kurgu günlüklerle, üniversitede sinema okurken yazdığım sayfalarca film analizi proje ödevleri ve final sınavları ile devam etti.

  • Twitter
  • Facebook
  • LinkedIn

Yorum Bırabilirsiniz