Processed with VSCO with c1 preset

İnternet yoktu!


Kasım ayında birbiri ile tamamen alakasız, ama inanılmaz iyi anlaşan 4 kız olarak Kapadokya’ya gittik sadece 2 günlüğüne. Tam da o günlerde internet yavaşlatılmıştı ve sosyal medya hesaplarımıza ve Whatsapp’a asla giremiyorduk.

Kapadokya’nın her köşesi ayrı Instagram karesi olsa da, çektiğimiz fotoğraflar telefonun hafızalarında saklanmak durumundaydı. Dolayısıyla fotoğraflarımızın kaç like aldığıyla değil de, bu büyülü şehirdeydi ilgimiz. O 2 güne neler sığdırdıysak, hala throwback’leri Instagram’ımızı besliyor! 🙂

Gecenin 2’sinde yatıp sabahın 6’sında kalktığımız ilk günümüzde buz gibi havada balona bindik. Soğuğu iliklerimize kadar hissettik ve güneşin doğuşunun her anını zihinlerimize kaydettik. Tertemiz, serin hava ile doldurduk ciğerlerimizi. Bembeyaz kum tepelerinde ATV’ye binip, tepeden tırnağa toza bulandık. Mükemmel yemekler, kontrolsüz kahkahalar, çamurdan çömlekler…

Son günümüzün akşamında telefonlarımız eski haline, biz de telefonlarımıza döndük. İlk günlerimizde hepimiz “Tam zamanında gitti internet!” diye sızlansak da, tam da zamanında gitti internet!

Merve Yavas

Merve Yavas

Okuma yazmayı öğrendikten sonra aile büyüklerinin isimlerine özel yaptığım akrostişlerle başlayan yazarlık kariyerim, orta okul ve lise hayatı boyunca yazdığım yarı kurgu günlüklerle, üniversitede sinema okurken yazdığım sayfalarca film analizi proje ödevleri ve final sınavları ile devam etti.

  • Twitter
  • Facebook
  • LinkedIn

Yorum Bırabilirsiniz