Mükemmel Zaman Var mı?


Bir süredir bunun üzerine düşünüyorum. Mükemmel zaman ne demek? Neden yeni başlangıçlar hep “şunu” da atlattıktan sonra? Mesela, neden elindeki işi bitirdikten sonra ya da neden hep önümüzdeki Pazartesi?

Bir süredir elimdeki müşteriler, kardeşimin taşınması, toplantılar derken, asıl yapmak istediğim şeylere ara verdim. Sonra kendimi “Şu elimdeki iş de bittikten sonra” derken yakaladım.

Neden, neyi bekliyorsun? En çok kendine ayırcağın zaman konusunda esneksin. Birileri için çalışırken, başkalarına sorumluluklarını yerine getirirken, işini zamanında teslim ederken, verdiğin sözü tutarken çok sıkısın. Peki, kendine verdiğin sözler?

Neden hep elindeki iş bitince, neden hep Pazartesi, neden kardeşi de gönderdikten sonra, annene yardım ettikten sonra? Senin sıran ne zaman gelecek? Daha kaç ertelemeden sonra?

Gerçekten kendi istediklerini, kendin için, kendi yönteminle, ertelemeden. Mükemmel zaman tam da şu an. Her neye niyet ettiysen, her ne hayal ettiysen bunu gerçekleştirmek bir şey yap, ŞİMDİ!

Merve Yavas

Merve Yavas

Okuma yazmayı öğrendikten sonra aile büyüklerinin isimlerine özel yaptığım akrostişlerle başlayan yazarlık kariyerim, orta okul ve lise hayatı boyunca yazdığım yarı kurgu günlüklerle, üniversitede sinema okurken yazdığım sayfalarca film analizi proje ödevleri ve final sınavları ile devam etti.

  • Twitter
  • Facebook
  • LinkedIn

Yorum Bırabilirsiniz