Yaklaşan 30’a ithafen…


30 yaşını doldurmama az kaldı. Bir aydan biraz daha fazla. Bundan, çok değil, 4 sene kadar önce 30 benim için büyük harflerle, dolu dolu, kocaman bir O T U Z’du. Bugün neyse ki böyle değil, olsa da yapacak bir şey yok. Ama o günle bugünün farkı aradan geçen zaman değil, bakış açısı.

Yaşlanmanın çirkinleşmek gibi görüldüğü bir dünyada yaşarken yaşlanmaktan korkmak gayet normal. Ama bugün aynaya baktığımda geçen her senenin beni daha da güzelleştirdiğini görüyorum.

Bakıyorum da, ruhum, düşüncelerim, bakış açım, her gün biraz daha güzelleşiyor. Ve güldükçe göz kenarlarımda belirginleşen çizgiler, beni daha güzel kılıyor. Alnımda belirmeye başlayanlar da bugüne dek yaşadığım her bir tecrübeyi hatırlatıyor. Çizgilerim artıyor, saçımda tek tük beyazlar görünüyor.

Değişiyorum bedenen, ruhen ve zihnen. Ve değişmek güzel. Eğer değişen zamanda sen hep aynı kalmaya çabalıyorsan, bil ki o zaman yaşlanıyorsun.

Aldığım her yaş bir değişiklik daha katıyor. Hislerim, bakış açım ve bakışlarım değişiyor. Bugün aynaya baktığımda güçlü, farkında, farklı, güzel bir kadın görüyorum. Ve onunla bir iki 30 sene daha yaşarım.

Merve Yavas

Merve Yavas

Okuma yazmayı öğrendikten sonra aile büyüklerinin isimlerine özel yaptığım akrostişlerle başlayan yazarlık kariyerim, orta okul ve lise hayatı boyunca yazdığım yarı kurgu günlüklerle, üniversitede sinema okurken yazdığım sayfalarca film analizi proje ödevleri ve final sınavları ile devam etti.

  • Twitter
  • Facebook
  • LinkedIn

Yorum Bırabilirsiniz